Αχαγιώτικο καρναβάλι 2022
Με ετικέτα Ετικέτες: ,

Διαγωνισμός καρναβαλικής κατασκευής

Ο δήμος Δυτικής Αχαΐας διοργανώνει για 2η χρονιά διαγωνισμό καρναβαλικής κατασκευής.

Δείτε παρακάτω την ανακοίνωση του Δήμου:

Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε για 2η χρονιά  στον Καρναβαλικό Διαγωνισμό Δημοτικών Σχολείων  που διοργανώνει η Καρναβαλική Επιτροπή του Δήμου Δυτικής Αχαΐας, στα  πλαίσια των δράσεων για τον εορτασμό της Αποκριάς.
      Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ, διοργανώνεται φέτος για 2η φορά, ευελπιστώντας να δώσει μια μικρή νότα χαράς και ευχάριστης δημιουργικής απασχόλησης στους μικρούς μας φίλους.
       Πέρσι, αν και μέσω καραντίνας και μη δια ζώσης λειτουργίας των σχολείων η συμμετοχή των παιδιων ήταν αρκετά μεγάλη με δημιουργίες που έκαναν την κριτική επιτροπή των έμπειρων καρναβαλιστών  να χαμογελούν ενθουσιασμενοι.

Δείτε παρακάτω για περισσότερες πληροφορίες